Komputer

Z rFactor 2 - wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wbrew opinii, która krąży po sieci, rfactor2 nie wymaga superkomputera, żeby móc przyjemnie grać. Minimalne wymagania podawane przez producenta to:

System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1 or 10, with latest Service Packs
Procesor: 2.8 GHz Intel Core 2 Duo or 3.0 GHz AMD Athlon II x2
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: nVidia GTS 450 or AMD Radeon 5750
DirectX: Wersja 9.0c
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

Z własnego doświadczenia jak i doświadczenia innych znanych mi osób mogę napisać iż zalecane wymagania to:

Procesor: jakikolwiek intel i3 nie powinien powodować spowolnienia gry, jednak dla uzyskania maksymalnej wydajności lepiej wyposażyć się w procesor czterordzeniowy, czyli i3 z serii 8, albo jakakolwiek i5, lub jakikolwiek procesor AMD z serii Ryzen
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: aby mieć wszystko ustawione na max i na 99% torów nie mieć spadków poniżej 60klatek na fullhd, no to trzeba się wyposażyć conajmniej w nvidia gtx 1070. Jednakże stosując ustawienia opisane >>tutaj<< bez zauważalnego pogorszenia jakości można uzyskać te same rezultaty na kartach takich jak gtx 1050 lub wyższej, gtx 960 lub wyższej, gtx 770 lub wyższej. Na pozostałych kartach z serii (7 lub wyższej) będzie trzeba zejść do ustawień, których skutki prawdopodobnie jednak dostrzeżemy.
Karty AMD sa rzadziej wybierane przez simracerów dlatego, dlatego tez wiedza na ich temat jest mniejsza natomiast, nie powinno być problemów na pewno z kartami takimi jak R9 280 i wyższych, R9 380 i wyższych, RX 470 i każdej wyższej.
DirectX: Wersja 11